phone+420 377 419 001 Nejčastější dotazy Kontakt

Jaký alkohol byste měli mít v zásobě na podzimní večery?

Jaký alkohol byste měli mít v zásobě na podzimní večery?

Podzim už je v plném proudu. Dny jsou stále kratší a chladnější a občas nás zkropí nějaký ten deštík. Zní to nemile, ale pojďte to změnit. Udělejte si naopak z podzimních večerů krásný čas s tím správným alkoholem, který vás příjemně zahřeje. Která lahev je pro tento čas ideální? 

RUM/TŘTINOVÉ DESTILÁTY 

Tak tady asi není o čem diskutovat. Rum má sice většina z nás spojený se zimou a Vánocemi, ale podzim je rovněž ideálním obdobím, kdy si tento alkohol vychutnat. Ať už ten klasický nebo spiced, který vás krásně prohřeje.  

Božkov republika Solera, Legendario Dorado, Abuelo, Zacapa, Cortez Ron de Panama Añejo, Pampero, Bandita nebo El Comandante Reserva Exclusiva. Ať sáhnete po jakémkoliv z těchto rumů/třtinových destilátu, chybu rozhodně neuděláte a váš podzimní večer bude rázem příjemnější. 

KVĚTINOVÝ GIN 

Ačkoliv gin evokuje spíše léto a letní drinky u vody, není výjimkou, že se hodí i na podzim. Pokud sáhnete po tom správném s květinovými tóny, budete si připadat jako na podzimní procházce lesem, kde je všude kolem mnoho barev a vůní.  

Jednoznačnou volbou je tady ROKU gin- japonský řemeslný gin, který v sobě obsahuje 6 botanicals sbíraných během celého roku. Léto si můžete připonenout Gordon´s Mediterranean Orange. A s tonicem si pochutnáte na Dynybyl Gin Violet.   

WHISKY 

Jen málokterý alkohol vás správně zahřeje jako právě whisky. Její zlatavá barva navíc vzbuzuje pocit právě spadaného listí. Zkrátka podzimní idylka. Tak už to nalívejte: Johnnie Walker Green Label Blended Schotch Single Malt Whisky 15 Y0, Printer´s Whisky Blended Scotch Whisky, Cardhu s tóny jablek, The Singleton of Duffton 15Y0, Gragganmore Distillers Edition, Oban Little Bay, Talisker 18 Y0 nebo Connemara Peated Single Mlat Whiskey, Bulleit Rye, Jim Beam Apple.  

Všechny mají v sobě tóny jablek nebo hrušek a jsou tak ideální do pošmourného počasí.  

ČERVENÉ VÍNO 

Červené víno je vždy dobrým společníkem v chladných dnech. Vyberte si plné víno s tóny červeného ovoce a koření. Skvěle se hodí například k dušenému hovězímu či hovězímu guláši. 

PÁLENKY 

Taky jste ve spojení s pálenkami slyšeli větu: ,,Pojď vypálit červaˮ? Pálenky mají u nás dlouhou tradici. K jejich výrobě se používá sezónní ovoce, proto jsou ideálním společníkem pro podzimní večery. Co takhle hruškovice, slivovice, meruňkovice od Bartidy? Golden Slivka, Golden Hruška, Golden Marhuľ? Nebo Slivovica, Meruňkovica, Hruškovica, Jablkovica, Kdoulovica od Žufánka? Pokud je nemusíte čisté, přidejte si je třeba do čaje. Věřte, že vás příjemně zahřejí, což v sychravu jistě oceníte.

  

LIKÉRY 

Likéry, ať už hořkobylinné, ovocné či krémové nabízí teplo a uklidňující chuť, která je na podzim vítána. Skvěle doplní váš relaxační večer u knihy, krbu, při sledování filmu nebo jen při rozhovoru s přáteli.  Bartida Original Griotka, Bartida Original Čert, Bartida Original Zelená, Bartida Original Hruška, Magister, Božkov Bylinný nebo Žufánkova Višňovka? Tomu nelze odolat. 

BRANDY a KOŇAKY 

Brandy má pestrou škálu bohatých chutí, což je přesně to, co můžeme na podzim ocenit. Její hřejivý charakter je ideální pro chladné dny. Mnoho druhů se rovněž vyrábí ze sezónního ovoce, takže můžete ochutnat autentické podzimní plody v destilované formě, čistě jako digestif nebo do různých koktejlů či jako přísadu do omáček. 

Vyzkoušejte koňaky značky Courvoisier nebo Stock 84 Original brandy.

Doplňte svůj minibar včas, ať jste na podzimní večery připraveni.  

Vyzkoušejte i vy

Sdílejte článek se svými známými