phone+420 377 419 001 Nejčastější dotazy Kontakt

Ikonické filmové koktejly, víte, jaké to jsou?

Ikonické filmové koktejly, víte, jaké to jsou?

 ,,Protřepat, nemíchat. ˮ Jen málokdo by neznal tuto notoricky známou hláška filmového Jamese Bonda, který si objednává své oblíbené Martini. Ikonických filmových koktejlů, které měly schopnost stát se samy o sobě hvězdami, je ale mnohem více. Zkuste i vy být na chvilku hvězdou stříbrného plátna s nějakým z následujících drinků.  

Vesper Martini  

A začneme rovnou agentem 007. James Bond, agent s povolením zabíjet, je znám svými sympatiemi pro Vesper Martini. Jedná se o drink z ginu, vodky a vermutu, ozdobený citronovou kůrou. Vymyslel ho samozřejmě samotný James Bond, který mu dal jméno po půvabné dvojité agentce Vesper. Premiéru měl tento drink spolu s hercem Danielem Craigem v roce 2006. 

Ingredience 

 1. 30 ml ginu (Tanquery No. Ten Gin, ROKU gin, Sipsmith London Dry Gin
 2. 10 ml vodky (Pravda vodka, Ketel one, Cryo vodka, Ciroc
 3. 5 ml suchého vermutu (Belsazar Dry Vermouth) 

na ozdobu 

 1. citronová kůra nebo olivy 

Postup 

Do šejkru nalijte se spoustou ledu všechny ingredience. Protřepejte, nemíchejte. Přeceďte přes sítko do předem nachlazené sklenici tvaru V-shape. Ozdobte citronovou kůrou či olivami a už se jen ponořte do tohoto drinku třeba při sledováni Casino Royale. 

 White Russian 

White Russian je populární sladký koktejl složený z vodky, kávového likéru a smetany, který proslavil film The Big Lebowski, kde si ho často vychutnává hlavní postava Jeff ´´The Dude´´ Lebowski. Jeff je líný, nezaměstnaný muž, který se stane součástí řady komických a bizarních událostí poté, co je omylem záměnou považován za jiného muže s podobným jménem. White Russian se stal kultovním nápojem mezi fanoušky tohoto filmu. 

Ingredience 

 1. 50 ml vodky (Pravda vodka, Ketel one, Cryo vodka, Ciroc, Nautica Premium Vodka
 2. 25 ml Giffard Coffee Liquer 
 3. 25 ml smetany 

na ozdobu 

 1. kávová zrna 

Postup 

Sklenici typu old-fashion naplňte ledem. Přidejte vodku, kávový likér. Na závěr přidejte smetanu pro krémovou texturu. Lehce promíchejte. Smetanu lze nalít i pomalu přes zadní stranu lžíce, aby se oddělila od vody a vytvořila se tak kontrastní vrstva. Můžete ozdobit kávovými zrny. 

Cosmopolitan 

Miranda se zeptá: „Proč jsme tohle přestali pít?”, načež Carrie ironicky odpoví: „Protože všichni ostatní začali!” 

4 ženy, 4 životy, velkoměsto, to je populární Sex ve městě, v čele s hlavními hrdinkami Carrie, Mirandou, Charlotte a Samantou. Každá má své problémy, ale společně se umí podpořit, postěžovat si a zasmát se, ať už u nákupů, na módních přehlídkách či popíjením oblíbeného drinku Cosmopolitan. Pojďte si ho namíchat a dopřejte si se svými kamarádkami chvíli připadat jako holky z tohoto kultovního seriálu. 

Ingredience 

 1. 45 ml vodky (Ketel One Citroen Vodka, Pravda Vodka Citron) 
 2. 15 ml Giffard Parfait Triple sec liquer  
 3. 7,5 ml čerstvé limetové šťávy 
 4. 30 ml brusinkového džusu (možno připravit z Giffard Cranberry sirupu

na ozdobu 

 1. plátek citronu či pomeranče 

Postup 

Naplňte šejkr ledem. Přidejte vodku, triple sec (dodá citrusovou chuť), pro svěžest a kyselost limetovou šťávu. Nakonec nalijte brusinkovou šťávu pro sladkou a ovocnou chuť. Vyšejkujte, aby se všechny ingredience promísily a nápoj se ochladil. Přes sítko nalijte do chlazené sklenice v-shape. Ozdobte plátkem citronu či pomeranče. Ideální pro společenské události a večírky. 

Old fashioned

Don Draper z televizního seriálu "Mad Men" je charakterem, který představuje tvrdého muže ze staré školy. Je známý svou neochvějnou postavou a tajemnými stránkami svého života. Když zrovna nepřichází s geniálními reklamními nápady nebo nesvede ženy svým šarmem, věnuje se převážně alkoholu. Je zosobněním éry, kdy byli muži považováni za tvrdé jedince a politická korektnost byla v pozadí. A jako takový potřebuje nápoj, který reflektuje tuto tradiční mužskou podstatu. Jedním z těchto nápojů je i Old Fashioned. 

Ingredience 

 1. 45 ml bourbonu (Bulleit Bourboun, Jim Beam White Kentucky Straight Bourbon
 2. 2 kapky Giffard Bitter Sirup
 3. 1 kostka cukru 

na ozdobu 

 1. plátek pomeranče  
 2. Barange koktejlová třešeň  

Postup 

Cukr vložte do sklenice na old fashion, zalijte trochou vody a kápněte bitter. Míchejte, dokud se cukr nerozpustí. Sklenici pak naplňte ledem a přidejte whisky. Ozdobte plátkem pomeranče a třešní. 

Manhattan 

I za popularitou tohoto drinku stojí částečně film a ne ledajaký. Někdo to rád horké s Marylin Monroe v hlavní roli. Cestující ve vlaku mají pouze vermut a whisky. Co s tím? Postavu Dolores napadne je smíchat a voala. Jako takový se ale drink objevil v baru zvaném Manhattan v New Yorku už v 70.letech 19.století.  

Ingredience 

 1. 50 ml whisky (Talisker, Singleton, Johnnie Walker Red Label
 2. 20 ml vermutu (Belsazar Red Vermouth) 
 3. 30 ml Giffard Bitter Sirup

na ozdobu 

 1. Barange koktejlová třešeň nebo skořicová kůra  

Postup 

Do míchací sklenice dejte všechny ingredience. Přidejte led a asi 20 sekund míchejte. Sceďte přes sítko do sklenice a ozdobte. 

 Banana daiquiri 

Pokud jste mafián, pijete alkohol podtrhující vaši mafiánskou osobnost. Pokud jste ale méně schopný bratr mafiána, navíc ještě schopný na svého bratra donášet, dejte si raději Banana daiquiri, stejně jako Fredo Corleone ve filmu Kmotr II. 

Ingredience 

 1. 45 ml bílého rumu (Captain Morgan White Rum, Pampero Añejo Blanco, Legendario Añejo Blanco, Božkov Republica Exclusive White)  
 2. 25 ml limetové šťávy 
 3. 15 ml cukrového sirupu nebo Giffard Cane Sugar- cukrový sirup nebo Giffard Gomme 
 4. polovina banánu 

Postup 

Banán spolu s limetovou šťávou a drceným ledem rozmixujte dohladka. Směs přelejte do šejkru. Přidejte led, rum a sirup. Protřepte, přeceďte přes sítko do vychlazené koktejlky.  

French 75 

Pila ho Yvonne ve filmu Casablanca. Koktejl French 75 pojmenovaný podle lehkého, ale sakra účinného polního děla M1897. Stejně lehký je i tento drink, snadno se pije, ale dokáže vás velmi rychle sestřelit, že je pak těžké trefit se kamkoliv. 

Ingredience 

 1. 30 ml ginu (Gordon´s London Dry Gin, Tanqueray London Dry Gin, Larios 12 Premium Gin Mediterránea, OMG Gin, Dynybyl
 2. 2 kapky Giffard Cane Sugar- cukrový sirup nebo Giffard Gomme 
 3. 15 ml citronové šťávy 
 4. 60 ml bublinek (ideálně šampaňského) 

Postup 

Gin, sirup i citronovou šťávu smíchejte s ledem v koktejlovém šejkru. Protřepejte velmi prudce a nalijte do vychlazené skleničky na šampaňské. Ještě dolijte bublinkami a zlehka promíchejte. 

Kterou postavu byste si dle koktejlu vybrali vy?

Vyzkoušejte i vy

Sdílejte článek se svými známými