phone+420 377 419 001Nejčastější dotazyKontakt

Nalaďte se na podzim s novinou El General

Nalaďte se na podzim s novinou El General

Podzim už je v plném proudu. Barevné listí, brzké stmívání, takové to pošmourno, studená rána, Vánoce na dosah…Ideální čas sednout si doma se sklenkou dobrého pití. A k tomu pro vás máme novinku, která jistě zažene veškeré podzimní chmury - super prémiový, extra vyzrálý rum El General. 

El General vzniká pod rukama zkušených maestrů ronerů rodinné palírny Destilería Sofa, kteří do něj vkládají veškerý svůj řemeslný um, a to přímo v srdci Venezuely. Zde se totiž nacházejí ideální podmínky pro pěstování výchozí suroviny k jeho výrobě, tedy cukrové třtiny. Ta se pěstuje na území ohraničeném pohořím Andy, řekou Orinoko a Karibským mořem a je základem pro vznik melasy, která se následně destiluje v kolonovém destilačním přístroji. Poté se ukládá k odpočinku do sudů z amerického dubu, které předtím sloužili ke staření bourbonu. Než se tento rum s 40 % obsahem alkoholu ručně stočí do lahví, zraje celých 15 let. Díky tomu má jemný a komplexní chuťový profil, který je ukázkovým příkladem typického venezuelského rumu. 

Proč El General? 

Říká vám něco jméno Simon Bolívar? El General svým názvem odkazuje právě na něj, na jednu z nejvýraznějších osobností venezuelské historie. „Inspirací se pro naši rumovou novinku stal generál Simón Bolívar, jenž pro Venezuelu vybojoval nezávislost. El General tak vzdává hold jeho odkazu a hodnotám, které reprezentuje,“ objasňuje senior brand managerka Stocku Kateřina Kolomá a pokračuje: „Současně je také ukázkou dovedností, které jsou vlastní i každému dobrému generálovi – mám na mysli mistrovskou kombinaci podmínek a zkušeností, kterou maestros roneros při tvorbě rumu El General jednoznačně prokázali.“  

Nejen název, ale i design odkazuje na tuto historickou předlohu. Originální vzhled láhve barevnost etikety a některými designovými prvky připomíná uniformu, v níž je Simon Bolívar na dobových i pozdějších malbách zobrazován. 

El General je tak synonymem odvahy, vize. Odkazuje na inspirativní odkaz Simona Bolívara, který svým odhodláním osvobodil Jižní Ameriku. Rum El General se snaží osvobodit od konvencí. 

Profil 

El General je jako stvořený pro všechny milovníky rumu, kteří rádi objevují nové chutě. Má nádhernou tmavě jantarovou barvu a příjemnou vůni po marcipánu, tónech exotického ovoce, hořké čokolády a nugátu. Nugát můžete cítit rovněž v chuti spolu s medem, kokosem a banány, na konci s tóny hořké čokolády a para ořechů. S ohledem na jeho charakter, plné tělo a komplexní chuť si tento super-prémiový rum nejlépe vychutnáte samotný, může se ale samozřejmě stát také součástí některého z klasických koktejlů.   

Ekologičnost

Díky efektivní dopravě, která spočívá v přivážení kontejnerů s rumem, nikoliv převážení jednotlivých lahví, máme při distribuci rumu El General 5x menší uhlíkovou stopu, protože nám záleží na okolí.

El General není je rum, je to pocta pověstné venezuelské tradici výroby rumu.

Vyzkoušejte i vy

Sdílejte článek se svými známými