phone+420 377 419 001Nejčastější dotazyKontakt

Whisky Life! Prague festival je za námi. Potkali jsme se tam?

Whisky Life! Prague festival je za námi. Potkali jsme se tam?

První listopadový víkend (tedy 3. a 4. listopadu) patřil opravdu jedinečnému festivalu Whisky Life! Prague, kde si ale na své přišli milovníci tohoto alkoholu, ale i ti, kteří whisky úplně neholdují (a po festivalu možná holdovat začali). Jaký byl ten letošní ročník? Pojďme si ho projít krok po kroku.

Oba tyto dny se naplnila Novoměstská radnice milovníky tohoto nápoje a těmi, které to zkrátka zajímalo. Hned u vstupu jsme po předložení vstupenky dostali pásek, degustační skleničku a book na ohodnocení chuťových a čichových deskriptorů námi vybraných značek. Ve dvou patrech jsme měli možnost ochutnat více jak 200 různých whisky, a to včetně unikátů se kterými bychom se jinde nesetkali. Všechny jsme ochutnat opravdu nezvládli. Kromě velkých, předních světových výrobců a distributorů, zde byli k ochutnání i menší, nicméně velmi zajímavé značky, new make destiláty, ze kterých se whisky teprve stanou, až dozrají, a české palírny. Namátkou Stock Spirits, Goldcock, Pernord Ricard, Agnes, Moët Hennessy nebo The English Whisky. Kromě čisté whisky jste si mohli dopřát rovněž namíchané whisky drinky, případně prosecco (ideální pro ty, kteří ocení i jiný druh alkoholu). Samozřejmostí byla pítka na vodu a ve venkovní části pak stánky s občerstvením, protože pití a jídlo jdou zkrátka k sobě. To vše za doprovodu hráčů na skotské dudy, kteří ještě více podtrhli atmosféru.

Ti, kteří chtěli poznat a prozkoumat konkrétní značky whisky opravdu do hloubky, se mohli zúčastnit tzv. masterclasses, tedy řízených degustací vedených opravdovými odborníky. Některé byly v angličtině, ale našli i české. My jsme se zúčastnili masterclassu s whisky ambasadorem pro STOCK Plzeň-Božkov Michalem Marešovským, který představil 6 kousků z letošní limitované edice Diageo Special Releases, konkrétně značky Singleton, Roseisle, Glenkinchie, Clynelish, Talisker a Lagavulin. Nutno podotknout, že po tomto masterclassu by tu whisky začal pít opravdu každý. Mimo to probíhaly také semináře pro ty, kteří se whisky již dlouhodobě zabývají, které byly plné zajímavých přednášek a informací.

Zahrát jste si mohli i deskovou hru The Whisky Game, procestovat s ní Irsko se Skotskem a jejich palírny, a vyzkoušet si tak znalosti z této alkoholové oblasti. Výhrou byla samozřejmě lahvinka. My jsme celou hru nehráli, ale na dvě otázky jsme odpověděli, a správně. Uff.

Když to suma sumárum shrneme, tak byl Whisky Life! Prague jedinečný festival jak pro whisky bardy, pro širokou veřejnost, tak i pro začátečníky, kteří by do této oblasti rádi více pronikli. Tady měli jedinečnou příležitost se s whisky seznámit od začátku, hlouběji a uvědomit si tak její různorodost a možnosti.

A my už se teď těšíme na další ročník.

Vyzkoušejte i vy

Sdílejte článek se svými známými