phone+420 377 419 001 Nejčastější dotazy Kontakt

Whisky Life! Prague – whisky nabitý festival

Whisky Life! Prague – whisky nabitý festival

Mít tak všechny bedny vod whisky vypitý, 

postavil bych malej dům na louce ukrytý. 

Postavil bych malej dům a z vokna koukal ven, 

a chlastal bych tam s Bilem a chlastal by tam Ben. 

Všechny bedny od whisky vypít nemusíte, ale ochutnat jich nepřeberné množství na jednom místě můžete už první listopadový víkend v rámci festivalu Whisky Life! Prague na Novoměstské radnici. A že bude z čeho vybírat. 

Čeká vás více jak 150 druhů whisky, a to i nějaké ty raritní nebo ty, které u nás zatím nejsou k dostání (a to je velká výzva). Samozřejmostí bude i nabídka jídla, ať se vám lépe ochutnává, a doutníku, takže si budete připadat jako byste vypadli z nějakého supr amerického trháku nebo anglické detektivky. Atmosféru pak podtrhne živá hudba, skotské dudy nebo kilty. A když jsme u toho kiltu - kdo ve skotském kiltu přijde, čeká na něj panák whisky zdarma a ještě si v něm můžete udělat skvělou fotku na sociální sítě.  Pokud úplně nepatříte mezi milovníky tohoto alkoholu, nevadí, i pro vás se tu něco najde, protože se tu myslí na všechny. Nu a pokud jste nikdy whisky neochutnali, tak je to nejlepší příležitost, jak to změnit, navíc za doprovodu hudby, bohatého doprovodného programu a taky bude tombola. 

Masterclass 

Co by to byl alkoholový festival bez tzv. Masterclass, neboli řízené degustace? Jedná se o významnou součást festivalu. Každý rok si vystavovatelé zvou ambasadory svých prezentovaných značek, aby z různých zemí světa (Anglie, Skotsko, Rakousko…) přiletěli do Prahy a mohli pro vás řízené degustace připravit a odprezentovat. Zjistíte něco o historii dané značky, jak se vyrábí, co je na ní unikátní. Samozřejmě je i ochutnáte a naučíte se rozeznávat i jemné a detailní nuance v chuti a vůni.  V pátek 3.11. a sobotu 4.11. se můžete těšit na našeho ambassadora Michala Marešovského, který vám představí to nejlepší z našich značek. Nenechte si ho ujít, oba dny v čase 19:00-20:00 hodin, se bude věnovat limitovaným edicím z kolekce Special Releases 2023, tedy značkám Talisker, Singleton, Lagavulin, Roseisle, Glenkinchie a Clynelish. V sobotu pak v 15:00 hodin navíc novince Whisky Prádlo, a to v kooperaci s Pavlem Vavříkem, výrobním ředitelem sladovny Bruntál.

Důležité upozornění: Jednotlivé Mastreclassy nejsou součástí vstupného. Účast na nich je potřeba si je předem zarezervovat a online zaplatit. Pokud je do 3 dnů po rezervování nezaplatíte, bude vaše rezervace zrušena a místo na ni nabídnuto jiným zájemcům. Výjimka ale potvrzuje pravidlo, a tak se mezi masterclassy najdou i některé, které zdarma jsou, i na ty je ale potřeba se místo zarezervovat.  

Vstup na ně je možný jen s platnou vstupenkou na festival. 

Co by se vám mohlo hodit vědět 

Dram= znáte takový ty různý žetonky, které si můžete koupit na různých akcích a pak tam s nimi platit? Tak tohle přesně je dram. Fiktivní měna, kterou si zakoupíte na pokladně a pak s nimi ve většině případů platíte u jednotlivých stánků. 1 Dram= 30 Kč.  

Vstupenky = koupit si můžete jak na oba dva dny, tak pouze na jeden den 

Předprodej: 

Jednodenní vstupné 450 Kč 

Dvoudenní vstupné 800 Kč  

Na místě:

Jednodenní vstupné 550 Kč 

Dvoudenní vstupné 950 Kč 

Vstup pouze pro osoby starší 18 let. 

V rámci vstupného dostane vlastní degustační whisky skleničku, která vám zůstane jako památka na festival, a malý dáreček. 

Takže si zapište do kalendáře: 

Whisky Life! Prague 

3.–4. listopadu 2023 

Novoměstská radnice, Praha 

Sdílejte článek se svými známými