phone+420 377 419 001 Nejčastější dotazy Kontakt

Ron Abuelo battle- soutěž s geniálním konceptem zná vítěze. Víte, jak probíhala a kdo tedy vyhrál?

Ron Abuelo battle- soutěž s geniálním konceptem zná vítěze. Víte, jak probíhala a kdo tedy vyhrál?

V pátek 10. listopadu hostil pražský Point Bar finále soutěže Ron Abuelo battle. Jaký je koncept této soutěže? Jaké bylo finále a kdo vyhrál? Pojďme se na to podívat hezky od začátku.

Semifinále

Dva bary, pražský Liquid Office a bratislavský Cuba Libre hostily na konci srpna semifinále soutěže, kde hrál hlavní roli panamský rum Ron Abuelo. Pro vstup do semifinále museli barmani a barmanky z České republiky a Slovenska namíchat drink z minimálně 45 ml rumu Abuelo Añejo 7 Años, Abuelo Añejo 12 Años nebo Abuelo Two Oaks a dalších maximálně 4 ingrediencí. Recept spolu s fotografií a videem pak odevzdali k posouzení porotě. Ta vybrala 5 semifinalistů- 3 za Českou republiku a 2 za Slovensko. Ti se o dva týdny později utkali v Ron Abuelo battle, tzn. žádné prezentování drinku jako na soutěži, ale dvouhodinová směna v plném baru s vědomím, že mezi hosty jsou i členové poroty, kteří kontinuálně hodnotí jejich výkon (chuť, prezentaci, charisma…).

Kdo postoupil do finále?

Na Slovensku se proti sobě 29.8. utkali Viktória Čarnogurská a Martin Popovski. Oba si vedli skvěle, ale vítěz mohl být jen jeden a stal se jím Martin se svým drinkem Panama Podcast. Rum Abuelo Añejo 12 Años infuzoval fíkovými listy a na oleo saccharum zpracoval banánové slupky. Dalšími ingrediencemi pak bylo amontillado sherry infuzované kakaovými boby, čokoládová bitters a kapka solného roztoku. Proč Panama Podcast? Na to nejlépe odpoví sám autor: ,,Odvíjí se od prvotního záměru, že by měl drink mluvit za daný rum. Při jeho popíjení byste se měli cítit tak, jako když si pustíte podcast- akorát že se zaposloucháte do samotného rumu.ˮ

V České republice se semifinále konalo o dva dny později, tedy 31.srpna a měli ho v režii Adam Bohuněk, František Dandáš a Marek Šimůnek. Výsledky byly těsné, všichni tři respektovali ve svých drincích aktuální trendy, ale nakonec se tím nejlepším stal Adam Bohuněk s koktejlem Pesé, ve kterém rum Abuelo Añejo 12 Años propojil s broskvovým cordialem a kombuchou z bílého čaje. Oba se tak stali součástí stánku značky Abuelo v rámci akce Bar Convent Berlin a připravovali se na finále, které proběhlo v pátek 10. 11. v Point baru.

Finále

Koncept finále byl stejný jako semifinále. Během dvouhodinové směny míchali a prezentovali své drinky všem návštěvníkům baru, aniž by věděli, kdo z čtyř hostů je členem poroty. Oba měli ke svému drinku povídání, aby každému řekli, co a proč do drinku použili. Adamův Pesé byl krásně cítit po broskvích s lehce příjemnou kyselkavou chutí. Martinův Panama Podcast byl pak více dosladka Za svůj výkon byli ohodnoceni body. Ty však sbírali ještě před finále. Oba obdrželi 1000 eur, které měli v průběhu října využít na propagaci svého drinku, a to nejen na sociálních sítích. Za úkol měli uspořádat guestbartending nebo jiný event, vymyslet speciální menu či speciální servis svého koktejlu a dělat vše pro to, aby se jejich drink a spolu s ním i rum Abuelo dostaly do co nejširšího podvědomí. Body za tyto aktivity tvořily 50 % jejich závěrečného hodnocení. A jak to dopadlo? Nečekaně.

Rozhodnout, kdo z kluků vyhraje a kdo skončí na druhém místě, no, tak to byl celkem oříšek. Ale konec dobrý, všechno dobré. Že vítěz může být jen jeden? Ale kdeže. Kluci vyhráli oba. Porota, zástupci Abuela a vlastně všichni z nich byli tak nadšeni, že nešlo rozhodnout jinak. Adam s Martinem se tak v únoru 2024 společně v doprovodu Ron Abuelo Global Brand Ambassadora Cristobala Srokowskeho vydají do Panamy. Podívají se jak do samotné palírny a míst spojených s výrobou rumu Abuelo, tak i do Panama City, k Panamskému průlivu a na ostrovy civilizací nedotčené, kde žijí indiáni.

Adamovi i Martinovi gratulujeme a držíme palce v dalších barmanských krocích.

Sdílejte článek se svými známými