phone+420 377 419 001Nejčastější dotazyKontakt

MOCTAILY– Objevte kouzlo drinků bez jediné kapky alkoholu

MOCTAILY– Objevte kouzlo drinků bez jediné kapky alkoholu

Moctail. Ne, nechybovali jsme v počátečním písmenku. Moctail je totiž výraz pro nealkoholický drink dělaný z nealkoholických destilátů. Ač to může znít sebedivněji a do nedávna asi i nemyslitelně, moctaily udělaly v alkoholickém světě výrazný dojem. A to bez jediné kapky alkoholu. Pokud si chcete užít chuť a atmosféru koktejlového baru nebo si namíchat drink doma, aniž byste překračovali hranici nějakého toho promile v krvi, pak jsou pro vás moctaily ideální volbou. 

Inspirace a kreativita 

Jestli něco mocktaily v žádném případě nejsou tak nudné. Naopak možnost kreativity je u nich téměř neomezená. Barmani se snaží do těchto nápojů přinést to nejlepší z ingrediencí jako je čerstvé ovoce, bylinky, sirupy a limonády. Výsledkem je pak drink, který nejen že skvěle vypadá, ale ještě lépe chutná. 

Pro každou příležitost 

Moctail si můžete vychutnat při nejrůznějších příležitostech. Na večírku, v baru, doma u televize, ale i při pracovním obědě.

Výhody 

Dát si nealko koktejl přináší spoustu výhod. Nečeká vás žádná kocovina, bolení hlavy, nevolnost. Ráno se probudíte s čistou hlavou a tím i jasnou myslí. Můžete pít a pak bez problémů řídit. Nezatěžujete játra ani ledviny. A to nemluvě o tom, že jsou ideální volbou pro těhotné a kojící ženy a lidi, kteří zkrátka ze zdravotních důvodů nemohou alkohol pít nebo ho pít nechtějí. Už tak nemusí pobýt s přáteli, kteří pijí, aniž byste s nimi seděli jen o vodě či limonádě 

Nealko destiláty 

 A tady velký alert. Nealko piva, nealko vína a nealko prosecca už jsou známou věcí. Do popředí se ale dostávají i nealko destiláty, ze kterých se dá pomalu čarovat. Nealko gin, nelko rum, nealko vodka…  

Výrobní proces nealko destilátů je podobný výrobě alkoholických variant, s výjimkou kvašení, které v tomto případě neprobíhá. Výjimka ale potvrzuje pravidlo. Pokud se při výrobě některých low či no-abv destilátů používá alkoholický základ, který se opakovanou destilací odstraní, případně naředí na minimum. 

 Podobně jako vína či piva mohou obsahovat nejvýše 0,5 % alkoholu, Dle zákona i takto spadají do kategorie nealkoholických nápojů. 

Překvapte své blízké a namíchejte jim Nealko Gin s Tonicem z našeho ginu Gordon's 0.0% Alcohol Free s chuťovými tóny jalovce a citrusů. 

Ingredience 

  1.  40 ml Gordon's 0.0% Alcohol Free 
  2. 150 ml tonic Fentimans   

na ozdobu 

  1. citronová kůra  

Postup 

Vysokou sklenici naplňte ledem. Nalijte nealko gin, dolijte tonikem. Promíchejte a ozdobte citronovou kůrou.

Nutno podotknout, že na první ochutnání nepoznáte rozdíl od toho alkoholického. Osobně vyzkoušeno.

Vyzkoušejte i vy

Sdílejte článek se svými známými