phone+420 377 419 001Nejčastější dotazyKontakt

Drinkito bar přivítal již čtvrtého hosta. Kdo jím byl a co jsme mu namíchali?

Drinkito bar přivítal již čtvrtého hosta. Kdo jím byl a co jsme mu namíchali?

Drinkito bar je místo, kam si pravidelně zveme naše hosty, aby je pro vás moderátorka Lucie Černá Šilhánová (jistě si ji pamatujete z ranní show na Evropě 2, kterou dříve moderovala) vyzpovídala. Nejen, že se dozvíte nějaké zajímavosti z jejich života, ale jsme v baru, takže nám naši barmani vždy namíchají nějaký tematický drink.

Ve třetím díle jste měli možnost poslechnout si odpovědi spisovatele, scénaristy, blogera Dominika Landsmana. Díky mateřské, na které byl se svým synem Čeňkem, začal psát. Jen málokdo by neznal jeho Deníček moderního fotra. Proč zůstal na mateřské místo své manželky? Jak prožívá Vánoce? Nejen na tyto otázky nám odpověděl. Nás teď ale čeká čtvrtý díl. Koho jsme si pozvali tentokrát?

Opět malá nápověda: Je to žena. Po třech mužích je tu konečně žena. Zpěvačka elektropopové kapely Mydy s výraznou ohnivou hřívou. Víc už asi ani psát nemusíme, protože to není to nikdo jiný než Žofie Dařbujánová. Jak se podařilo její kapele vydobýt místo v zahraničí? Čím byl pro ní výjimečný festival Glastonbury? Nebo jaký mají s kapelou před vystoupením rituál? Podívejte se na rozhovor: https://www.youtube.com/watch?v=Ohz8c77blw8


A co by byl bar bez drinku? V tomto díle nám náš barman Michal namíchal samozřejmě dva. Palomu pro Žofii a Gordon´s 0:0 pro Lucii. Zkuste si ho namíchat i vy.

Paloma

Paloma patří mezi jeden z nejznámějších, ne-li úplně nejznámější drink z tequily vůbec. Tak pojďme na to.

Ingredience

  1. 4cl Sierra Tequila Blanco
  2. 1cl grepový sirup Giffard
  3. 10cl Fentimans Lemonade
  4. sůl
  5. plátek grepu

Postup

Vezměte grep. Přejeďte s ním okraj skleničky a ten pak namočte do soli (ideálně ji mít na talířku), čímž vznikne slaná krusta. Do sklenice dejte led, přidejte veškeré ingredience kromě plátku grepu. Promíchejte a ozdobte plátkem grepu.

Gordons 0:0

Drinky z nealkoholických destilátů zažívají boom. Připravte si i vy doma nealko gin s tonikem. Nepoznáte rozdíl. A co to nealko destilát vlastně je? Mrkněte.

Ingredience

  1. 4cl Gordons 0:0
  2. 10cl Fentimans Tonic
  3. plátek citronu

Postup

Sklenici naplňte ledem, přidejte tonik a gin. Promíchejte, ozdobte plátkem citronu.

Na zdraví!

Sdílejte článek se svými známými