phone+420 377 419 001Nejčastější dotazyKontakt

Drinkito bar přivítal druhého listopadového hosta. Kdo jím byl?

Drinkito bar přivítal druhého listopadového hosta. Kdo jím byl?

Drinkito bar je místo, kam si pravidelně zveme naše hosty, aby je pro vás moderátorka Lucie Černá Šilhánová (jistě si ji pamatujete z ranní show na Evropě 2, kterou dříve moderovala) vyzpovídala. Nejen, že se dozvíte nějaké zajímavosti z jejich života, ale jsme v baru, takže nám naši barmani vždy namíchají nějaký tematický drink.

V prvním díle jste měli možnost poslechnout si skvělé historky, a to nejen z natáčení, našeho prvního hosta herce Martina Dejdara. Je ale načase podívat se na druhý díl. Koho jsme si pozvali tentokrát?

Malá nápověda: Je to muž. Bývalý fotbalista- útočník, účastník reality show Survivor. Bavič, showman pracují v současné době v televizi, rádiu. No jasně, není to nikdo jiný než Petr Švancara. Čím se původně vyučil? Hraje stále ještě fotbal? Co znamená Zajet do kabiny? A v jakém spojení použil větu Lidi chodijou na lidi? Podívejte se na tento díl a pochopíte: https://youtu.be/0Q5L6e40tng


A co by byl bar bez drinku? V tomto díle nám náš barman Peter namíchal rovnou dva. Roku Tonic pro Lucku a Penicilin pro Petra. Zkuste si ho namíchat i vy.


Roku Tonic

Pro milovníky ginu s tonikem ideální volba a spolu s hřejivým zázvorem jako dělená na podzim.

Ingredience

  1. 40 ml Roku gin
  2. 120 ml Fentimas Premium Tonic
  3. 6 kousků čerstvého zázvoru (hranolky)

Postup

Naplňte sklenici ledem, nalijte gin, přilijte tonic, promíchejte a ozdobte zázvorem. Nezapomeňte, aby sklenice byla pořád plná ledu.


Penicilin

19. listopad byl Mezinárodním dnem mužů, ideálním drinkem pro tuto oslavu tedy byl Penicilin.

Ingredience

  1. 40 ml Johnnie Walker Black Label
  2. 20 ml čerstvé citronové šťávy
  3. 10 ml Giffard Honey
  4. 10 ml Giffard Ginger
  5. 10 ml Laphroaig Select

Postup

Shaker (pokud nemáte, hravě vám postačí i sklenice na zavařování) naplňte ledem, přidejte zbylé ingredience kromě Laphroaig. Prošejkujte a přeceďte do do sklenice (ideálně na whisky) plné ledu. Teprve poté navrch nalijte trochu Laphroaig Select a ozdobte kouskem zázvoru.

V případě, že nemáte dostatek ledu, kterým nejen, že do drinku přidáváte vodu, ale snižujete i jeho teplotu, zkuste si drink ve větším předpřipravit. Do jedné nádoby dejte 400 ml Johnnie Walker Black Label, 200 ml čerstvé citronové šťávy, 100 ml Giffard Ginger, 100 ml Giffard Honey, 400 ml vody a celé to společně vychlaďte. 10 porcí skvělého drinku, tak máte ready k podávání.

Doufám, že jste si užili tento díl a my už pro vás připravujeme třetí. Kdo bude hostem? Bude to opět muž. Sám se označuje jako pisálek, fotr, žena v domácnosti. Autor mimo jiné knihy Deníček moderního fotra 1,2. Už víte?

Vyzkoušejte i vy

Sdílejte článek se svými známými